«COVID-19дан түләүсез вакцинация узарга чакырабыз» темасына компьютер дизайны плакатлары республика смотр-конкурсы тәмамланды

2021 елның 2 июле, җомга

Республика иҗтимагый сәламәтлек һәм медицина профилактикасы үзәгендә агымдагы елның 2 июлендә «COVID-19дан түләүсез вакцинация узарга чакырабыз» дигән темага компьютер дизайны плакатлары республика смотр-конкурсына йомгак ясалды.

Быел үткәрелгән конкурсның төп посылогы-республика халкының COVID-19га каршы массакүләм вакцинациянең әһәмияте турында хәбәрдарлыгын арттыру.

Конкурста җиңүчеләрне һәм призерларны билгеләү критерийлар буенча комиссия тарафыннан башкарылды:

• ышанычлылык һәм алу мөмкинлеге кабул итү;
  • сәнгать-эмоциональ йогынты;
  • эш бизәлеше эстетик;
  • ниятнең үзенчәлеге;
  • плакатлар ясау таләпләрен үтәү.

Комиссия карары ачык тавыш бирү юлы белән катнашучыларның күпчелек тавышы белән кабул ителде.

Конкурска барлыгы 109 плакат тәкъдим ителде: 30 муниципаль районнан 72 плакат, 6 республика учреждениесеннән 24 плакат, Казан һәм Яр Чаллы медицина оешмаларыннан 13 плакат. 9 плакат җиңүче булды:

I урын:

1. ТР ССМ «Большие ключи» ОДМСР «РНД» ДАССОның «Стоп коронавируска әйтик» плакаты, башкаручы өлкән шәфкать туташы Матвеева Ленара Равил кызы.
  2. «COVID-19 вакцинациясе» плакаты, «Табиб-физкультура диспансеры» ДАССОсы, башкаручы шәфкать туташы Тугулева Наталья Николоевна.

II урын:

1. «Татнефть» ААҖ һәм Әлмәт шәһәре МЧС «Коронавируска каршы вакцинация өстенлекләре» плакаты, башкаручы. фельдшер Гусева Венера Минсәет кызы сәламәтлек саклау пункты булып тора.
  2. «COVID-19 вакцинациясенә чакырабыз» плакаты Әтнә РҮХ ДАССО Олы Әтнә авылы, башкаручы программист Яруллина Алинә Фидаил кызы.
  3. «Үзеңне һәм якыннарыңны якла - коронавирустан прививка яса» плакаты Арча РҮХ «ДАССОның» икътисад мәсьәләләре буенча баш табиб урынбасары Хәмитов Рөстәм Рәшит улы.

III урын:

1. «Алексеевск РҮХ» ДАССОның «Өлеш вакцинофобию» плакаты, башкаручы медицина психологы Зәйнуллина Алисә Тимур кызы.
  2. «Азнакай РҮХ» ДАССОның «Бушлай вакцинациягә килегез» дигән плакаты, медицина профилактикасы кабинетының башкаручы мөдире, педиатр Морадымова Луиза Инзель кызы.
  3. Плакат «COVID-19дан түләүсез вакцинация узарга чакырабыз» Яр Чаллы шәһәренең «2нче шәһәр хастаханәсе» ДАССОда, ГВ буенча инструктор Юрченко Алена Александровна.
  4. Плакат «Вакцинациягә кил. Апас РҮХ» ДАССОсы Югары Балтай ФАПы, башкаручы Галләмова Наилә Мансур кызы.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: